Rok 2010

28.12.2010 - Požár zemědělského objektu (18)

Jednotka vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 a A30DA12 k požáru zemědělského objektu, bývalého vepřína do obce Ráječko, který patří firmě ZERA Rájec-Jestřebí. Průzkumem bylo zjištěno, že v půdním prostoru hoří na betonové podlaze nakupené zbytky slámy, dřeva a pneumatik. Na likvidaci požáru byl nasazen jeden „C“ proud a požár byl zlikvidován. Místo požáru bylo předáno majiteli objektu. Jednotka se vrátila na základnu.
Technika: CAS25, AVIA30

17.12.2010 - Požár nízké budovy (17)

Jednotka vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 a A30DA12. Původně byl KOPIS nahlášen požár v Blansku – Klepačově a příkaz zatím nevyjíždět. Po šesti minutách byl příkaz změněn a jednotka byla odeslána k požáru rodinného domu do Blanska – Horní Lhoty. Po příjezdu na místo jednotka zahájila průzkum sklepních prostor za použití dýchací techniky a nasadila 1x C proud do prostoru kotelny. Zároveň prováděla vyklízení předmětů které překážely zásahu a hrozily rozšířením požáru. Po lokalizaci požáru v sklepním prostoru probíhalo dále vyklízení prostor a odvětrání. Při vyklízení prostor došlo u hasiče z JSDH Rájec k nadýchání zplodin vzniklých při hoření, byla mu poskytnuta první pomoc za pomocí přístroje OXY a vzhledem k tomu, že se jeho stav nelepšil byl předán ZZS Blansko a převezen do nemocnice v Blansku. Po likvidaci požáru a doplnění vody do CAS se jednotka vrátila zpět na základnu.
Technika: CAS25, AVIA30

5.12.2010 - Požár nízké budovy (16)

Jednotka v počtu 10 členů vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 a AVIA 30 k požáru nízké budovy U Horní Lhoty. Jednotka prováděla hasební práce a doplňování vody..
Technika: CAS25, AVIA30

17.7.2010 - Technická pomoc - odstraňování překážek (15)

Jednotka vyjela na příkaz KOPIS odstranit spadlé stromy z vozovky mezi Rájcem-Jestřebí a Doubravicí. Jednotka v počtu 8 členů prováděla odlízecí práce a řídila silniční provoz.
Technika: CAS25, AVIA30

16.7.2010 - Požár rázu dřeva v Rájci-Jestřebí (14)

Jednotka vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 k požáru dřeva na ulici Hřbitovní. Jednotka v počtu sedmi členů prováděla dohašovací práce.
Technika: CAS25, Avia 30

13.6.2010 - Technická pomoc - odstranění stromu (13)

Jednotka vyjela na příkaz KOPIS odstranit strom ohrožující pádem rodinný domek v Rájci-Jestřebí. Jednotka v počtu 7 členů nebezpečný strom odstranila.
Technika: CAS25

12.6.2010 - Technická pomoc - odstraňování překážek (12)

Jednotka vyjela na příkaz KOPIS odstranit spadlé stromy z vozovky mezi Blanskem a Lažánkami. Jednotka v počtu 8 členů prováděla odlízecí práce a řídila silniční provoz.
Technika: CAS25, AVIA30

13.5.2010 - Požár v Areálu konstrukčního střediska v Blansku (11)

Jednotka vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 k požáru v Areálu konstrukčního střediska na ulici Dvorská. Jednalo se o planý poplach - grilování.
Technika: CAS25

11.5.2010 - Požár výškové budovy v Blansku (10)

Jednotka vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 k požáru výškové budovy na ulici Na Pískách (Písečná). Jednotka v počtu sedmi členů prováděla dohašovací práce.
Technika: CAS25, Avia 30

12.4.2010 - Požár lesního porostu u Jedovnic (9)

Jednotka vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 k požáru lesního porostu u Jedovnic.

3.4.2010 - Požár nákladního automobilu Praga V3S (8)

Jednotka vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 k požáru nákladního automobilu Praga V3S u Rájce-Jestřebí nad zámkem. Po příjezdu jednotka řídila dopravu a po zdokumentování situace vyšetřovatelem odstranila vozidlo mimo vozovku.
Technika: CAS25

26.3.2010 - Požár výškové budovy v Blansku (7)

Jednotka vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 k požáru výškové budovy v Blansku Pod Javory.
Technika: CAS25

22.3.2010 - Požár lesního porostu Ráječko (6)

Jednotka v vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 k požáru lesního porostu mezi Rájcí a Ráječkem. Jednalo se o nahlášené pálení klesti u Spešova.
Technika: CAS25

22.3.2010 - Požár lesního porostu Hořice (5)

Jednotka v vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 k požáru lesního porostu v Blansku Hořicích. Jednalo se o nahlášené pálení klesti u Olešné.
Technika: CAS25

26.1.2010 - Požár nízké budovy (4)

Jednotka v počtu 12 členů vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 k požáru nízké budovy v Blansku u Kauflandu. Během cesty na místo zásahu byla jednotka odvolána zpět na základnu.
Technika: CAS25

25.1.2010 - Požár výškové budovy (3)

Jednotka v počtu 7 členů vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 k požáru výškové budovy v Blansku na ulici Krajní. Ukázalo se, ze se jedná o planý poplach.
Technika: CAS25

16.1.2010 - Technická pomoc (2)

Jednotka v počtu 7 členů vyjela na příkaz KOPIS s technikou CAS 25 k technické pomoci, vyhledávání osob a pomoc při přenosu zraněné osoby z lesního porostu do vozu záchranné služby. Po příchodu na místo události jsme byly velitelem zásahu odvolání, protože naší pomoci již nebylo třeba. Jednotka se vrátila zpět na základnu.
Technika: CAS25

13.1.2010 - Požár v Areálu firmy Vrba (1)

Na příkaz KOPIS naše jednotka v počtu 5 členů vyjela k požáru na ul Pražské č. 2460/3, v Areálu firmy Vrba, kde došlo požáru elektrických kabelů a tlakových lahví s acetylenem a kyslíkem a zahřívání lahví s dusíkem. Naše jednotka po ochlazení tlakových lahví, na příkaz velitele zásahu tyto lahve přesunula z místa požáru k dalšímu ochlazování. Dále jednotka kyvadlově doplňovala vodu. Během zásahu nebyl nikdo zraněn.
Technika: CAS25, A30