Povinnosti členů

Členové naší jednotky jsou rozděleni do třech směn a na základě toho plní povinnosti, které jednotlivým směnám náleží.

Jednotka SDH Rájec zabezpečuje výjezd jednoho nejméně zmenšeného družstva 1+3. To je pro nás tzv. první výjezd, který uskutečňujeme náší Romanou - CAS 20/4600/400 - S2R - T-815, Terrno.

Při vyhlášení poplachu je člen jednotky povinnen se dostavit do hasičské zbrojnice k provedení výjezdu.

Vyhlášení poplachu pro členy jednotky SDH je uskutečněno prostřednictvím elektronické sirény a rozesláním SMS o výjezdu na telefony členů. V příslušné SMS je uvedeno o jakou událost se jedná, kde je, jaká technika má uskutečnit výjezd a krátký popis události.

Vzor výjezdové SMS:
06.01.2013, 01:34:21, J:2 A:3, P-Kontejner, Rajec-Jestrebi-Rajec,Blanenska, u kruhoveho objezdu ve sbernych surovinach; P kontejneru 5x5m