Proč mít hasicí přístroj?

Hasicí přístroj by měl být základním bezpečnostním prvkem vaší domácnosti, kanceláře či skladu.

Dnes dokonce určují předpisy, že každá nová nemovitost musí být přístrojem vybavena. Majitel, který se těmito předpisy nebude řídit a při požáru se zjistí, že hlásič a hasicí přístroj v domě chyběly, dostane pokutu.

Platné vyhlášky stanovují, aby rodinné domy byly povinně vybaveny alespoň jedním přenosným hasicím přístrojem s minimální hasicí schopností nejméně 34 A, tzn. musí být schopen uhasit požár dřevěné hranice o rozměrech 0,5 x 0,56 x 3,4 m. Tento limit je ale opravdu minimum.

Pamatujte, že investovat do protipožárního zabezpečení se vždy vyplatí. Škody způsobené požárem vždy mnohonásobně překročí náklady vynaložené na pořízení hasicího přístroje nebo "hlásiče požáru." O záchraně zdraví a životů ani nemluvě…

Vždy raději zavolejte hasiče a nepokoušejte se hasit požár v pokročilém stadii jen sami, ani s více hasícími přístroji by jste nebyli schopni uhasit velký požár bytu.