Domů  |  Kontakt  |  Sponzoři  |  Ke stažení  |  Odkazy   |   Pro členy  
Sbor
Akce
Mládež
Prevence
Foto a video
 
Zásahy JSDH

Odborná příprava

Ve dnech 7. - 8. 2. 2019 se tři členové jednotky účastnili specializačního kurzu - nositel dýchací techniky u jednotky požární ochrany. Výcvik se uskutečnil v Zařízení Tišnov, které je hlavním výcvikovým pracovištěm Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Jednotka má tak další tři členy, kteří jsou schopni vykonávat činnosti, kdy je nutné u zásahu používat dýchací techniku.

Pro úspěšné složení kurzu a k získání odborné způsobilosti museli naši členové absolvovat teoretickou přípravu obsahující základní právní předpisy v oblasti požární ochrany, popis a složení dýchací techniky či fyziologii dýchání.

Následoval praktický výcvik složený z několika úrovní. Od pouhého prolézání překážek se museli vypořádat i s vytvářením dopravního vedení nebo záchranou osoby (simulováno 80 kg figurínou). Vše bylo zakončeno následným testem a praktickou zkouškou, která ověřila členy z tzv. uživatelské kontroly přístroje, která se provádí před jeho použitím.

Nyní si budou již členové svoji odbornost udržovat na jednotce, kdy budou muset jako každý nositel dýchací techniky pravidelně (1x za 3 měsíce) absolvovat výcik s dýchací technikou.


Připravované akce >>
Přidejte se >>
Podpořte naši činnost >>
Aktuality
line line line
  Sbor dobrovolných hasičů Rájec (c) 2005 -2017