Rok 2016

Akce, které jsme vlastními silami uspořádali.

AKCE:: Ples SDH Rájec 2013

Tradiční hasičský ples je za námi. Pojďme se tedy za ním poohlédnout!

Samotné přípravy začaly již v prosinci a každým dnem v nás stoupalo napětí, zda se nám podaří uspořádat alespoň tak úspěšný ples jako byl ten předchozí. Na straně druhé to byla pro nás veliká výzva. Hodnotiti to, zda se nám to podařilo však nenáleží nám, ale našim návštěvníkům.

Co myslíte, podařilo se nám to? První fotografie z plesu naleznete ZDE!
Pokud Vám nelze spustit níže umístěné video, pak je spusťte odkazem ZDE!

Výcvik aneb Plaveme s hasiči II

V sobotu, 23. března proběhla rovněž preventivně výchovná akce s názvem Plavme s hasiči.

V rámci naší spolupráce s Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže, místní skupiny Blansko, proběhla další z připravených preventivně výchovných akcí určených pro členy našeho sboru.

Všichni návštěvníci si v rámci dvouhodinovky, která byla připravena mohli vybrat. Buď přítomní budou prostě jentak skotačit ve vodě a nebo společně s členy jednotky SDH Rájec absolvují právě pod vedením členů VZS ČČK Blansko výcvik zaměřený na záchranu tonoucích.

Tato akce úspěšně navázala jako pokračování akce z listopadu minulého roku, kdy nám záchranáři vštípili základní zásady záchrany tonoucího. Tentokrát byl výcvik zaměřený na stabilizační polohu tonoucího s poraněnou páteří a seznámením se záchrannými pomůckami.

Fotogalerii z tohoto výcviku můžete shlédnout ZDE!

Již nyní se těšíme na naše další setkání. To další je právě na nás hasičích - tak uvidíme jak se zase vodní záchranka popere s naším řemeslem.

Proběhla akce "Plavme s hasiči"

V sobotu, 3. listopadu uspořádal sbor preventivně výchovnou akci pro svoje členy.

Další z akcí, kterou jsme uspořádali ve spolupráci s Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže Blansko, byla preventivně výchovná činnost s názvem Plavme s hasiči.

Během velice vydařené akce, kdy jsme měli k dispozici krásné dvě hodiny celého plaveckého bazénu v krytých lázních v Blansku, se vydováděli naši nejmenší i největší členové.

Ti nejmenší mladí hasiči a jejich rodiče si mohli užívat čvachtání vyplněné vodními hrami a členové jednotky SDH s dalšími zájemci z řad našich členů naslouchali radám členů VZS Blansko. Ti si pro nás připravili výcvik zaměřený na záchranu tonoucího z vodní hladiny.

Členům VZS Blansko patří poděkování za příjemné sobotní odpoledne. Za to, že byli ochotni nám věnovat jejich čas a přiučit nás jejich dovednostem. Těšíme se na naši další spolupráci, kterou jsme nedávno navázali.

Hasík pomáhá dětem

Dráček Hasík se zabydlel v rodině 6ti letého kluka s leukémií.

V úterý, 14. května 2013 navštívil dráček Hasík společně se členy SDH Rájec rodinu 6ti letého klučiny, který trpí leukémií. V boji proti této nemoci mu bude od tohoto dne pomáhat i Dráček Hasík.

Protože jde o sourozence, kteří chtějí být v budoucnu hasiči a hasičům pomáhá při mimořádných událostech i dráček Hasík, rozhodli jsme se v rámci preventivně výchovné činnosti podpořit celou rodinu naší návštěvou a malým dárkem. Kluci od nás obdrželi kromě nového člena rodiny dráčka Hasíka, který bude bojovat společně s nimi i novou hasičskou stanici.

Věříme, že celá rodina a zvláště kluci si z naší návštěvy odnesli pěkný zážitek a v boji proti nemoci jsme společně s Hasíkem s Vámi.

Fotografie z Hasíkovy návštěvy naleznete ZDE!