Zásahy a činnost jednotky SDH

Blansko, ul. Bezručova
05.12.2018, 05:57 hodin
  Jednotky: stanice Blansko, SDH Černá Hora, SDH Rájec
  Technika: 1V (CAS 20/4900/50 - S2R)

Popis: Jednotka byla vyslána k požáru myčky v objektu SOŠ a SOU Blansko. Požár byl uhašen před příjezdem jednotek. Jednotka se proto po příjezdu na místo události a po dohodě s velitelem zásahu vrátila zpět na základnu.
Foto: -
Článek: -

Mimořádné události a činnosti řešené jednotkou SDH Rájec se Vám zobrazí po vybrání příslušného roku (odkazy vlevo).

Jednotka je k událostem vyslána vždy na základě vyhlášení poplachu či oznámení o výjezdu po ohlášení mimořádné události na operační a informační středisko Hasičského záchraného sboru Jihomoravského kraje, které sídlí v Brně a přijímá tísňové hovory z čísla 150 a mezinárodní tísňové linky 112.

Operační středisko na místo události vysílá vždy jednotky předurčené k řešení dané události a přitom se řídí tzv. požárním poplachovým plánem.

Mezi nejčastější události, ke kterým je v současné době vysílána jednotka SDH Rájec, patří:

• požár
  • záchrana osob/zvířat (AED, uzavřené prostory)
  • technická pomoc (odstranění stromu, likvidace hmyzu, čerpání vody)

Ve výjimečných případech je jednotka vysílána k záchraně osob/zviřat (z výšky, z hloubky, vody) nebo dopravním nehodám (úklid vozovky, únik provozních kapalin velkého rozsahu).

Každá zde uvedená předurčenost s sebou nese povinnost prokázat odborné znalosti a dovednosti pro řešení uvedených událostí a disponovat příslušným vybavením.

Čas od času se zadaří po vyhlášení poplachu i vykonání fyzické přípravy ...